“Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Kursu”, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) kapsamında, 2237 - A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği ile yürütülecektir. Etkinliğin bir gece iki gün şeklinde yapılacak olan gecelemeli kamp uygulaması için TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programından gerekli izin alınmıştır. Proje etkinliklerinde, konusunun uzmanı 6 farklı üniversitede görev yapan konusunun uzmanı eğitmenler görev almaktadır. Hedef kitlemiz; Orman Okulu konularında yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden lisansüstü öğrencileri ile bu konuya meraklı lisans öğrencileri ve araştırma kurumlarında araştırmacı olarak görev yapan araştırmacılardır.

2024/1. Dönem projemiz 16-21 Haziran 2024 tarihlerinde Kütahya ili Tavşanlı Belediyesi Göbel Termal Tesislerinde yürütülecektir. Projemiz başvuruya açıktır.

calender

Etkinlik tarihleri

kitap

7’DEN 77’YE ORMAN OKULU

"7’den 77’ye Orman Okulu” kitabında yer alan bölümlerin konuları; "orman okulu yaklaşımı, pedagojisi, tabiat felsefesi, orman okulunda sanat etkinlikleri, sosyal bilgiler alanındaki uygulamaları, oyun temelli öğrenme, yaban hayvanlarını izlerinden tanıma rehberi, bitkilerin gizemi, kuşlar, sürüngenler, böcekler, risk analizi, doğada yaşam sanatı, küresel iklim değişikliği, açık hava egzersizleri, sıfır atık ve ölçme değerlendirme uygulamaları harita ve yön bulma uygulamaları” gibi başlıklarla sunulmuştur. Her bir bölüm sonunda en az iki adet etkinlik örneği yer almaktadır. Etkinlik örneklerinin okurlara ve uygulayıcılara esin kaynağı olması beklenmektedir. Detaylı bilgi
XXXX

Başvuru formu

Düzenlenecek olan etkinliğe katılacak katılımcıların yol, yemek, konaklama ve kırtasiye giderleri TÜBİTAK'ın "2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği" tarafından karşılanacaktır. Başvurular elektronik ortamda saklanmaktadır.
Lütfen "Hedef kitle & Seçim kriterleri" sayfamızı inceleyiniz.

instagram

Instagram

Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Kursu - Instagram hesabı
instagram.com/isubu_orman_okulu